poczekaj na całkowite załadowanie się strony, a następnie kliknij poniższe zdjęcie, aby zobaczyć fotki z uroczystości wręczenia nagród (32 zdjęcia)

Zwycięzcą sezonu 2012 został Jakub Kobak. Wicemistrzostwo wywalczył Andrzej Chamera, trzecie miejsce zajął Piotr Rytel.

 

Zgodnie z tradycją dziesięciu najlepszym zawodnikom rozgrywek przyznano medale, organizator przygotował również dziesięć szklanych trofeów za inne osiągnięcia. 2 lutego 2013 r. ośmiu graczy Latoligi Warszawskiej spotkało się w warszawskim mieszkaniu Jacka Hołysza, gdzie odbyła się ceremonia wręczenia nagród zawodnikom. Wręczaniu metalowych krążków i szklanych statuetek na tle banerów Lawy towarzyszył jak zwykle hymn Ligi Mistrzów. Na wyświetlaczu były prezentowane zdjęcia wykonane w sezonie 2012, w tym takie, które z różnych powodów nie zostały nigdy opublikowane na stronie internetowej. Uwagę graczy przyciągnęła również ramka wyświetlająca liczby i wykresy dotyczące sezonu, z którymi można zapoznać się na tej stronie. Nagrodzeni mogli to wszystko zobaczyć jeszcze przed oficjalną publikacją statystyk w serwisie internetowym.

 

Po uroczystości gracze zasiedli do stołu pokerowego. Zachwyt wzbudziła spersonalizowana talia kart z wizerunkami najlepszych graczy sezonu 2012, Hołek planuje co roku zamawiać nowy komplet. Zwycięzcą pierwszego turnieju został Niezielan, który w finale zmierzył się z Usulem. W drugim turnieju najlepszy okazał się Legee, tuż za nim uplasował się Uoles. Z powodu ustawy hazardowej nie przewidziano niestety nagród dla najlepszych pokerzystów, ale każdy dostał przynajmniej na pamiątkę pokerowe karty ze swoimi zdjęciami.

 

Organizator rozgrywek serdecznie dziękuje Piotrowi Hołyszowi za udostępnienie stołu i żetonów do pokera, Michałowi Olesiowi za oprawę fotograficzną, a Joannie Łukasiak-Hołysz za wyjazd do rodziców ;) Największe podziękowania kieruje oczywiście do wszystkich zawodników, którzy brali udział w meczach sezonu 2012. Wszyscy jesteśmy niezmiennie i niezmiernie wdzięczni naszym drugim połówkom, które cierpliwie znoszą nasze wstawanie w niedzielne poranki!

Miejsce w rankingu sumarycznym tworzonym pod koniec sezonu określane jest na podstawie miejsc zajmowanych przez graczy w rankingach czerwonym oraz żółtym. Ranking sumaryczny obliczany jest przez zsumowanie miejsc zajmowanych przez gracza i odjęcie tej liczby od sumy najgorszych możliwych miejsc. Uzyskany w ten sposób wynik jest dzielony jest przez dwa oraz powiększany o 1. W przypadku równej sumy zajmowanych miejsc o ostatecznej kolejności decyduje wyższa pozycja zawodnika w rankingu czerwonym.

KUBA

Kobak

Jakub

1

48,6

ANDREW

Chamera

Andrzej

2

48,1

KADŁUB

Rytel

Piotr

3

46,5

LEGEE

Legumina

Michał

4

45,1

NIEZIELAN

Zieliński

Krzysztof

5

45,0

HOŁEK

Hołysz

Jacek

6

44,0

NOWAK

Nowak

Łukasz

7

43,5

SERWUS

Serwatka

Piotr

8

42,5

STEFAN

Piotrowski

Rafał

9

41,5

USUL

Kolasa

Piotr

10

40,0

Oprócz medali zawodnikom są wręczane także szklane trofea za indywidualne osiągnięcia w 10 kategoriach. Trofea mają różną wielkość, która zależy od prestiżu danego wyróżnienia. Największe trofeum należy się zawodnikowi, który w głosowaniach na forum Lawy najczęściej był nagradzany tytułem "gracza meczu". Trofea średniej wielkości wręczane są liderom wszystkich (6) rankingów cząstkowych, natomiast trzy najmniejsze nagrody otrzymują gracze, którzy błysnęli formą w pojedynczych meczach sezonu.

ANDREW

Chamera

Andrzej

najwięcej
tytułów
gracza meczu

6

HOŁEK

Hołysz

Jacek

najwięcej
zagranych
meczów

54

ANDREW

Chamera

Andrzej

najwięcej
punktów
za wygrane

88

KUBA

Kobak

Jakub

największa
liczba
bramek

111

ANDREW

Chamera

Andrzej

największa
liczba
asyst

96

LEGEE

Legumina

Michał

najwyższa
średnia
bramek

3,35

LEGEE

Legumina

Michał

najwyższa
średnia
asyst

2,57

KUBA

Kobak

Jakub

najwięcej
bramek
w meczu

8

KADŁUB

Rytel

Piotr

najwięcej
asyst
w meczu

9

LEGEE

Legumina

Michał

najlepsze
meczowe
statystyki

8 br. i 5 as.

rozegrane mecze

61

średnia długość meczu w minutach

82

średnia liczba graczy na mecz

12

zawodnicy, którzy zagrali w tym sezonie

49

strzelone bramki

1185

średnia bramek na mecz

19,4

bramki samobójcze

23

rekord zwycięstw z rzędu – Piotr Serwatka

10

liczba piłek, którymi rozgrywano mecze

5

liczba debiutantów w tym sezonie

12

butelki lawowej wody wypitej przez graczy

126

rekord porażek z rzędu – Jacek Hołysz

11

największa suma bramek w meczu

33

najmniejsza suma bramek w meczu

8

mecze anulowane przez brak chętnych do gry

1

łączny czas spóźnień (w minutach)

619

słonecznie, bez opadów

pochmurno, ewentualnie z opadami

Wykres demonstruje, w jakich warunkach atmosferycznych przyszło zawodnikom toczyć boje w sezonie 2012. W porównaniu z zeszłym sezonem zawodnicy dużo częściej mogli wystawiać swoje kończyny na działanie promieni słonecznych, aczkolwiek meczów w bezchmurne dni było nieco mniej niż w dni dość ponure. Warto zaznaczyć, że w niedzielne poranki sezonu 2012 prawie nigdy nie padało!

35
sucho
12
mokro
14
śnieg

Wykres ukazuje, na jakiej nawierzchni zawodnicy rozgrywali mecze sezonu 2012. W Lawie mecze nigdy nie są odwoływane z powodu stanu murawy, chyba że ktoś rozsypałby na niej kolce. Co ciekawe, w sezonie 2012 grano na śniegu prawie trzy razy częściej niż w poprzednim roku. Również nieco częściej niż w poprzednim sezonie mecze odbywały się po deszczu.

16
KB
11
JH
11
RP
10
NA
10
KK

KB: Michał Kobyliński, JH: Jacek Hołysz, RP: Rafał Piotrowski, NA: Ignacio Fernandez, KK: Jakub Kobak

Wykres wskazuje, którzy zawodnicy zaliczyli najdłuższe serie występów w kolejnych meczach sezonu 2012. Regularne uczestnictwo w meczach Lawy dowodzi umiejętności dostosowania do niej swoich planów.

gracze nagradzani już w innych sezonach

gracze nagrodzeni w Lawie po raz pierwszy

Wykres demonstruje stosunek liczby zawodników, którzy zdobyli w tym roku medal lub szklane trofeum po raz pierwszy do liczby graczy, którzy nagrody otrzymywali już w sezonach 2008–2011. Na uwagę zasługuje wysoka pozycja tegorocznego debiutanta w rozgrywkach, Stefana, oraz duża ilość nagród, które zgarnął nienagrodzony niczym w poprzednim sezonie Kuba.

33%
MT
17%
KB
7%
JP
7%
MM
7%
LK

MT: Michał Timm, KB: Michał Kobyliński, JP: Jakub Prucnal, MM: Mikołaj Milewski, LK: Łukasz Kułaga

Wykres przedstawia, którzy gracze zdobyli największe uznanie w głosowaniu na najlepszych defensorów sezonu. Głosowanie objęło 37 graczy, którzy w sezonie 2012 rozegrali co najmniej pięć meczów. Inicjatorem głosowania był Uoles, który chciał w ten sposób uhonorować niedocenianych nagrodami graczy angażujących się w grę defensywną.

26%
NA
15%
MM
15%
AD

NA: Ignacio Fernandez, MM: Mikołaj Milewski, AD: Andrzej Chamera

Wykres ukazuje, którzy gracze zdobyli największe uznanie w głosowaniu na najlepszych bramkarzy sezonu. Głosowanie trwało przez cały styczeń 2013 na forum Lawy. Inicjatorem głosowania był Niezielan, który poparł podobną inicjatywę Uolesa, a sam chciał docenić nienagradzanych graczy popisujących się częściej niż inni bramkarskimi paradami.

33%
KB
27%
RP
23%
NA
7%
JR
7%
PZ

KB: Michał Kobyliński, RP: Rafał Piotrowski, NA: Ignacio Fernandez, JR: Jarosław Kucharski, PZ: Piotr Zimolzak

Wykres prezentuje, którzy zawodnicy zdobyli największe uznanie w głosowaniu na najlepszych debiutantów sezonu 2012. Głosowanie trwało przez cały styczeń 2013 na forum Lawy i objęło 12 graczy, którzy dołączyli do Lawy w sezonie 2012. Bez debiutantów nie byłoby z kim grać – w ostatnich meczach sezonu stanowili ponad połowę składów!

debiutanci starsi od średniej wieku

debiutanci młodsi od średniej wieku

Wykres demonstruje, ile procent zawodników, którzy zadebiutowali w sezonie 2012, urodziło się w latach poprzedzających, a ilu w latach następujących po roczniku, który był wyznacznikiem średniego wieku graczy Lawy przed sezonem 2012. Ewenementem były debiuty osób urodzonych w innych dekadach niż w latach osiemdziesiątych (Kucharz '72 oraz Jacob '92). Mimo takiego rozrzutu średni wiek gracza Lawy nie uległ w sezonie 2012 praktycznie żadnej zmianie i wynosi obecnie niecałe 28 lat.

zwycięzcy grający w zielonych koszulkach

zwycięzcy grający w czerwonych koszul.

Wykres demonstruje, jak często zwycięstwa odnosili zawodnicy, którzy występowali w czerwonych koszulkach Lawy w stosunku do graczy, którzy grali w zielonych koszulkach. W sezonie 2012 nieco bardziej opłacało się grać w czerwonych koszulkach.

bramki, które padły po asyście

bramki, które padły bez asysty

Wykres ukazuje, ile bramek padło po indywidualnych akcjach graczy, a ile po akcjach zespołowych, w których gol był poprzedzony podaniem. Bardziej szczegółowe informacje można znaleźć na wykresach „bramki bez asyst”, „samodzielni”, „duety” i „kombinacje”.

zawodnicy, którzy grali już w Lawie

debiutanci w sezonie 2012

Wykres przedstawia, dla ilu graczy spośród wszystkich, ktorzy wystąpili w Lawie w sezonie 2012, był to pierwszy sezon występów w rozgrywkach. Debiuty są dopuszczalne tylko wtedy, gdy brakuje chętnych do gry, co może uniemożliwić zorganizowanie meczu.

terminy, w których rozegrano jeden mecz

terminy, w których rozegrano dwa mecze

Wykres wskazuje, w ilu terminach rozgrywano dwa mecze. Jest to możliwe, jeśli po pierwszym meczu rozegranym danego dnia co najmniej osiem osób ma ochotę zagrać ponownie. Takie mecze stanowią wyzwanie z powodu zmęczenia i małej liczby graczy.

+21
KK
+14
KD
+5
PS
+3
PB
+2
MM

KK: Jakub Kobak, KD: Piotr Rytel, PS: Piotr Serwatka, PB: Paweł Burdzy, MM: Mikołaj Milewski

Wykres przedstawia, którzy zawodnicy zanotowali największy awans w rankingu na zakończenie sezonu w porównaniu z sezonem 2011. Uwzględniono tylko tych zawodników, którzy wystąpili w min. 5 meczach każdego sezonu. Awans zanotowało tylko 11 graczy!

-14
NG
-12
MO
-12
BB
-11
AP
-11
OK
-10
LS
-8
ZI

 

NG: Grzegorz Nowaczek, MO: Michał Oleś, BB: Błażej Bućko, AP: Artur Piętek, OK: Kamil Olbryś, LS: Łukasz Szadorski, ZI: Marcin Zięcina

Wykres ukazuje, którzy zawodnicy zanotowali największy spadek w rankingu na zakończenie sezonu w porównaniu z sezonem 2011. Uwzględniono tylko tych zawodników, którzy wystąpili w min. 5 meczach każdego sezonu.

+23
KB
+21
RP
+17
JR
+13
NK
+13
JP
KB: Michał Kobyliński, RP: Rafał Piotrowski, JR: Jarosław Kucharski, NK: Łukasz Nowak, JP: Jakub Prucnal

Wykres pokazuje, którzy zawodnicy zanotowali w trakcie sezonu największy awans w rankingu końcowym w porównaniu ze swoją najgorszą pozycją w tym sezonie. Uwzględniono tylko graczy, którzy wystąpili w co najmniej pięciu meczach sezonu 2012.

-19
PB
-18
KS
-17
BU
-16
HA
-14
KI

 

PB: Paweł Burdzy, KS: Krzysztof Szczepański, BU: Paweł Budzowski, HA: Michał Pękala, KI: Maciej Kiciński

Wykres demonstruje, którzy zawodnicy zanotowali w trakcie sezonu największy spadek w rankingu końcowym w porównaniu ze swoją najlepszą pozycją w tym sezonie. Uwzględniono tylko graczy, którzy wystąpili w co najmniej pięciu meczach sezonu 2012.

spóźnienia przekraczające 5 minut

odwoływanie udziału w meczu

Wykres pozwala porównać liczbę przypadków ukarania zawodników za spóźnienia z liczbą przypadków nałożenia kary za odwołanie przez zawodnika jego udziału w spotkaniu lub niepojawienie się na meczu bez uprzedzenia o tym organizatora. Wykres nie uwzględnia kilku kar za inne przewinienia. Punkty są odejmowane od obu rankingów.

-18
NG
-11
KS
-11
NA
-10
PL
-9
AD
-9
RP

 

NG: Grzegorz Nowaczek, KS: Krzysztof Szczepański, NA: Ignacio Fernandez, PL: Piotr Błaszczuk, AD: Andrzej Chamera, RP: Rafał Piotrowski

Wykres demonstruje, którzy zawodnicy zebrali najwięcej punktów karnych (np. za spóźnienia lub odwoływanie udziału w meczach).

8
NG
6
AD
5
LK
5
RY
4
NA
4
MO

 

NG: Grzegorz Nowaczek, AD: Andrzej Chamera, LK: Łukasz Kułaga, RY: Paweł Ryczko, NA: Ignacio Fernandez, MO: Michał Oleś

Wykres ukazuje, którzy gracze najczęściej spóźniali się na mecze sezonu 2012. Suma wszystkich spóźnień wyniosła 10 h i 19 min.

3
NG
3
KS
3
MN
2
HA
2
NZ

 

NG: Grzegorz Nowaczek, KS: Krzysztof Szczepański, MN: Jon Snow, HA: Michał Pękala, NZ: Krzysztof Zieliński

Wykres przedstawia, którzy zawodnicy najczęściej nie przychodzili na mecze sezonu 2012, na które się zgłosili. Przyczyną jest najczęściej nieobudzenie się na czas.

mecze zakończone normalnie

mecze zakończone remisem i karnymi

Wykres pozwala porównać stosunek liczby spotkań zakończonych wygraną jednej z drużyn w regulaminowym czasie gry z liczbą spotkań zakończonych remisami (i rzutami karnymi, które pozwalają w takiej sytuacji wyłonić zwycięzców, ponieważ w Lawie każdy mecz musi zakończyć się czyjąś wygraną).

rzuty karne zakończone golem

rzuty karne niecelne lub obronione

Wykres przedstawia stosunek liczby skutecznie wyegzekwowanych rzutów karnych kończących remisowe mecze z liczbą strzałów niecelnych lub obronionych przez bramkarzy. Na statystykę tę ma wpływ nie tylko forma graczy, ale i miejsce rozgrywania meczu (i związana z tym wielkość bramek).

zwycięzcy w zielonych koszulkach

zwycięzcy w czerwonych koszulkach

Wykres ukazuje, jak często zwycięstwa po karnych odnosili gracze w czerwonych koszulkach w stosunku do graczy, którzy grali w koszulkach zielonych. Według badań karne lepiej wykonują strzelający jako pierwsi, a to właśnie gracze w czerwonych koszulkach rozpoczynają w Lawie serie jedenastek.

karne zarejestrowane na wideo

karne bez dokumentacji wideo

Wykres przedstawia, ile serii jedenastek po remisowych meczach sezonu 2012 zostało udokumentowanych materiałem filmowym dostępnym w serwisie Youtube lub na stronie internetowej Lawy. Rzuty karne to praktycznie jedyna okazja do nagrania spektakularnych filmików podczas meczów Lawy.

10
KK
7
JH
7
NZ
6
KR
5
KD
5
PS

 

KK: Jakub Kobak, JH: Jacek Hołysz, NZ: Krzysztof Zieliński, KR: Krzysztof Bieleń, KD: Piotr Rytel, PS: Piotr Serwatka

Wykres przedstawia, którzy zawodnicy zdobyli w sezonie 2012 najwięcej goli z rzutów karnych dyktowanych po remisowych meczach. Kuba pobił dotychczasowy rekord Andrewa z 2009 r.

6
MO
5
AD
3
JH
3
KD
3
NG
3
RY
3
NA

 

MO: Michał Oleś, AD: Andrzej Chamera, JH: Jacek Hołysz, KD: Piotr Rytel, NG: Grzegorz Nowaczek, RY: Paweł Ryczko, NA: Ignacio Fernandez

Wykres demonstruje, którzy zawodnicy najczęściej mylili się podczas wykonywania rzutów karnych dyktowanych po remisach.

100%
KK
87%
NZ
83%
PS
80%
MM
80%
MT

KK: Jakub Kobak, NZ: Krzysztof Zieliński, PS: Piotr Serwatka, MM: Mikołaj Milewski, MT: Michał Timm

Wykres pokazuje, którzy zawodnicy mieli najwyższą skuteczność rzutów karnych dyktowanych po remisach. Uwzględniono tylko tych graczy, którzy strzelali minimum 5 razy.

86%
MO
63%
AD
60%
NG
60%
RY
40%
LK

 

MO: Michał Oleś, AD: Andrzej Chamera, NG: Grzegorz Nowaczek, RY: Paweł Ryczko, LK: Łukasz Kułaga

Wykres ukazuje, którzy zawodnicy mieli najgorszą skuteczność rzutów karnych dyktowanych po remisach. Uwzględniono tylko tych graczy, którzy strzelali minimum 5 razy.

wygrana prowadzących po 1. połowie

wygrana przegrywających po 1. połowie

Wykres demonstruje, jak często wygrywały drużyny, które prowadziły lub przegrywały po pierwszej części meczu. Jest to więc pewnego rodzaju barometr odporności psychicznej zawodników na niepowodzenia w pierwszych minutach spotkania.

bramki strzelone w drugiej połowie

bramki strzelone w pierwszej połowie

Wykres przedstawia, jak dużo bramek padało w sezonie 2012 w poszczególnych połowach meczów. W Latolidze Warszawskiej najwięcej bramek pada tuż przed końcowym gwizdkiem oraz krótko po przerwie, a więc gdy gracze obu drużyn są jeszcze/już dość rozluźnieni.

zwycięstwa grających w przewadze

zwycięstwa grających w osłabieniu

Wykres pozwala sprawdzić, jak w przypadku nieparzystej liczby graczy występ w przewadze liczebnej wpływa na szanse zwyciężenia. W sezonie 2012 gra w osłabieniu lub przewadze nie miała większego wpływu na szanse odniesienia zwycięstwa.

mecze z parzystą liczbą uczestników

mecze z nieparzystą liczbą uczestników

Wykres ukazuje, jak często w meczach sezonu 2012 występowała parzysta lub nieparzysta liczba graczy. Pożądane jest, aby w meczu każdej z drużyn grało po tyle samo osób, ale z przyczyn niezależnych od organizatora nie zawsze jest to możliwe.

88
JH
40
US
35
KD
28
NZ
14
MO
10
AD
8
NK

 

JH: Jacek Hołysz, US: Piotr Kolasa, KD: Piotr Rytel, NZ: Krzysztof Zieliński, MO: Michał Oleś, AD: Andrzej Chamera, NK: Łukasz Nowak

Wykres demonstruje, którzy gracze mają na swoim koncie najwięcej komentarzy na forum Lawy do meczów sezonu 2012. Hołkowi odjęto 61 postów, którymi jako opiekun rozgrywek rozpoczynał każdy pomeczowy wątek.

6
AD
6
KK
6
NZ
5
ML
4
KD
4
US

 

AD: Andrzej Chamera, KK: Jakub Kobak, NZ: Krzysztof Zieliński, ML: Michał Legumina, KD: Piotr Rytel, US: Piotr Kolasa

Wykres ukazuje, którzy zawodnicy najczęściej zdobywali tytuł gracza meczu. Od połowy sezonu 2009 wyróżnienie to jest przyznawane zawodnikowi, na którego po meczu zagłosuje najwięcej osób na forum Lawy.

głosowania rozstrzygnięte przez graczy

głosowania rozstrzygnięte przez Hołka

Wykres pozwala sprawdzić, jak często w głosowaniach na gracza meczu brakowało jednoznacznych rozstrzygnięć (kilku graczy otrzymywało taką samą liczbę głosów) i ostateczną decyzję o przyznaniu „gwiazdki” konkretnemu zawodnikowi musiał podjąć organizator rozgrywek. Metoda ta budzi kontrowersje, ale została poparta przez graczy w jednym z głosowań w 2010 roku.

gracze, na których oddano głosy

gracze, na których nie zagłosowano

Wykres przedstawia, jak wygląda średni rozkład głosów w ankietach służących do wybierania graczy meczów. W sezonie 2012 przynajmniej raz zagłosowano na zdecydowaną większość graczy (w zeszłym tylko na połowę z nich). Oznacza to, że forma poszczególnych zawodników bardzo się wyrównała i coraz więcej osób ma decydujący wpływ na losy poszczególnych spotkań.

90
AD
80
KK
64
NZ
62
US
56
PS
50
NK
48
MT
46
ML
45
KB
44
KD

 

AD: Andrzej Chamera, KK: Jakub Kobak, NZ: Krzysztof Zieliński, US: Piotr Kolasa, PS: Piotr Serwatka, NK: Łukasz Nowak, MT: Michał Timm, ML: Michał Legumina, KB: Michał Kobyliński, KD: Piotr Rytel

Wykres przedstawia zawodników, którzy w sezonie 2012 otrzymali na forum Lawy najwięcej pojedynczych głosów we wszystkich głosowaniach na graczy meczów.

14,1%
MT
14,0%
US
13,5%
KB
13,4%
PL
12,8%
AD
12,7%
PS
12,4%
NG
12,3%
OK

 

MT: Michał Timm, US: Piotr Kolasa, KB: Michał Kobyliński, PL: Piotr Błaszczuk, AD: Andrzej Chamera, PS: Piotr Serwatka, NG: Grzegorz Nowaczek, OK: Kamil Olbryś

Wykres prezentuje zawodników, którzy w sezonie 2012 mieli najwyższą średnią głosów otrzymanych na forum Lawy podczas wszystkich głosowań na graczy meczów, w których wzięli udział. Uwzględniono tylko tych, którzy zagrali w co najmniej pięciu meczach.

składy wybrane przez Hołka

składy wybrane przez innych graczy

Wykres pozwala sprawdzić, jak często w sezonie 2012 składy były tworzone przez organizatora rozgrywek (lub opierane na jego propozycjach z drobnymi modyfikacjami wprowadzanymi przez innych), a jak często zestawienia drużyn były wybierane przez innych zawodników (np. dwóch najlepszych graczy na boisku wybierało naprzemiennie graczy do swoich zespołów).

mecze zorganizowane przez Hołka

mecz zorganizowane przez innych

Wykres ukazuje, ile meczów sezonu 2012 zostało zorganizowanych przez Hołka, a ile przez innych zawodników. W poprzednich latach wyjazd Hołka z Warszawy oznaczał brak meczu. Obecnie pod nieobecność Hołka zaufani gracze Lawy biorą na siebie ciężar organizacji spotkań. W sezonie 2012 był to Uoles, który poprowadził aż sześć spotkań sezonu, wzorowo wywiązując się z swych obowiązków.

24
BU
23
KB
23
PB
21
RP
18
KS
18
JR

 

BU: Paweł Budzowski, KB: Michał Kobyliński, PB: Paweł Burdzy, RP: Rafał Piotrowski, KS: Krzysztof Szczepański, JR: Jarosław Kucharski

Wykres demonstruje, którzy zawodnicy zanotowali największe wahania formy w trakcie sezonu 2012 (różnice pomiędzy najlepszą a najgorszą pozycją zajmowaną w rankingach). Lider to spadkowicz, wicelider to karierowicz.

5
KD
6
JH
6
SP
6
KK
7
BB
8
RY

 

KD: Piotr Rytel, JH: Jacek Hołysz, SP: Michał Pękała, KK: Jakub Kobak, BB: Błażej Bućko, RY: Paweł Ryczko

Wykres przedstawia, którzy zawodnicy zanotowali najmniejsze wahania formy w trakcie sezonu 2012 (różnice pomiędzy najlepszą a najgorszą pozycją zajmowaną w rankingach).

wykorzystane terminy

niewykorzystane terminy

Wykres pozwala sprawdzić, ile możliwych terminów udało się wykorzystać w sezonie 2012 na organizowanie spotkań Lawy. Mecze są rozgrywane w każdą niedzielę roku (z wyjątkiem niedzieli wielkanocnej, niedzieli przypadającej w wigilię Bożego Narodzenia lub Święto Zmarłych, niedzieli noworocznej) oraz w dniach, w których przypadają święta wiążące się z wolnym od pracy, np. Boże Ciało.

83%
SP
83%
PL
80%
PG
75%
AP
71%
PB

SP: Michał Pękała, PL: Piotr Błaszczuk, PG: Paweł Gajda, AP: Artur Piętek, PB: Paweł Burdzy

Wykres przedstawia graczy, którzy w sezonie 2012 mieli najwyższy stosunek zwycięstw do liczby zagranych meczów. Uwzględniono tylko tych graczy, którzy wystąpili w co najmniej pięciu spotkaniach.

gracze występujący w latach 2008-2012

gracze występujący w latach 2008-2011

Wykres demonstruje, ilu graczy, którzy wystąpili w co najmniej jednym meczu poprzednich sezonów Lawy, postawiło nogę na latoligowych boiskach również w sezonie 2012. Ponieważ w Lawie wciąż pojawiają się nowe twarze, odpływ zawodników nie jest dotkliwy pod względem organizacyjnym. Żal jednak wielu znajomości oraz utraty możliwości podziwiania na boisku talentu wielu graczy.

gracze, którzy wystąpili w 2011 i 2012 r.

gracze, którzy zrezygnowali z gry w 2012 r.

Wykres ukazuje, ilu graczy, którzy wystąpili w sezonie 2011, do sezonu 2012 już nie przystąpiło. Wynikało to przyczyn rodzinnych (Kluk, Knopiq, Walter), skoncentrowaniu się na innej dyscyplinie sportu (Kołek, Walkman), mieszkania poza Warszawą (Długi, Zbychu, Zefir), zagranicznych wyjazdów (Grocho, Sosna) lub niewytłumaczalnego zniknięcia bez śladu (Kołacz, Kuchar, Rejczel, Socha, Światu).

25
AD
20
RP
19
KK
15
ML
13
KD

AD: Andrzej Chamera, RP: Rafał Piotrowski, KK: Jakub Kobak, ML: Michał Legumina, KD: Piotr Rytel

Wykres ukazuje, którzy zawodnicy zdobyli w sezonie 2012 najwięcej bramek po swoich indywidualnych akcjach. W statystyce tej przoduje Andrew, który nieraz samotnie potrafił rozstrzygnąć losy meczu.

42%
LK
38%
KB
30%
MN
30%
RP
29%
NG

LK: Łukasz Kułaga, KB: Michał Kobyliński, MN: Jon Snow, RP: Rafał Piotrowski, NG: Grzegorz Nowaczek

Wykres przedstawia, którzy gracze mieli procentowo największy udział goli trafionych bez asyst we wszystkich swoich zdobyczach strzeleckich. Liderami tej klasyfikacji są tym razem gracze uznawani raczej za obrońców.

2
JH
2
NK
2
NA
2
KD
15
inni

 

JH: Jacek Hołysz, NK: Łukasz Nowak, NA: Ignacio Fernandez, KD: Piotr Rytel

Wykres wskazuje graczy, którym w sezonie 2012 najczęściej zdarzało się skierować piłkę do własnej bramki. Oprócz Hołka, Nowaka, Nacho i Kadłuba bramki samobójcze przytrafiły się aż 15 innym zawodnikom. W żadnym sezonie Lawy nie padło jeszcze tyle swojaków!

0,17
SP
0,13
AP
0,09
BB
0,08
NK
0,07
NG

SP: Michał Pękała, AP: Artur Piętek, BB: Błażej Bućko, NK: Łukasz Nowak, NG: Grzegorz Nowaczek

Wykres prezentuje graczy z najwyższą średnią bramek samobójczych na mecz. Uwzględniono tylko tych graczy, którzy zagrali w co najmniej pięciu meczach sezonu 2012.

38
KK
37
AD
31
NZ
30
JH
26
KD
24
RP

 

KK: Jakub Kobak, AD: Andrzej Chamera, NZ: Krzysztof Zieliński, JH: Jacek Hołysz, KD: Piotr Rytel, RP: Rafał Piotrowski

Wykres demonstruje, którzy zawodnicy sezonu 2012 zaliczyli najwięcej spotkań, w których strzelili co najmniej jedną bramkę.

24
JH
15
MO
15
RY
11
PB
11
NA
11
JR

 

JH: Jacek Hołysz, MO: Michał Oleś, RY: Paweł Ryczko, PB: Paweł Burdzy, NA: Ignacio Fernandez, JR: Jarosław Kucharski

Wykres przedstawia, którzy gracze sezonu 2012 zaliczyli najwięcej spotkań, w których nie zdobyli ani jednego gola.

24
RP
22
AD
19
NZ
18
KD
16
KK
16
ML

 

RP: Rafał Piotrowski, AD: Andrzej Chamera, NZ: Krzysztof Zieliński, KD: Piotr Rytel, KK: Jakub Kobak, ML: Michał Legumina

Wykres wskazuje, którzy gracze sezonu 2012 zaliczyli najwięcej kolejnych spotkań, w których strzelili co najmniej jednego gola.

9
JH
8
MO
6
BB
6
BU
6
HA
6
LS

 

JH: Jacek Hołysz, MO: Michał Oleś, BB: Błażej Bućko, BU: Paweł Budzowski, HA: Michał Pękala, LS: Łukasz Szadorski

Wykres prezentuje, którzy gracze sezonu 2012 zaliczyli najwięcej kolejnych spotkań, w których nie strzelili ani jednej bramki.

39
AD
34
JH
29
KK
26
NZ
25
KD
23
US

 

AD: Andrzej Chamera, JH: Jacek Hołysz, KK: Jakub Kobak, NZ: Krzysztof Zieliński, KD: Piotr Rytel, US: Piotr Kolasa

Wykres demonstruje, którzy gracze sezonu 2012 mają na swoim koncie najwięcej meczów, w których zaliczono im minimum jedną asystę.

20
JH
16
RY
15
KK
15
NA
12
LK
11
PB

 

JH: Jacek Hołysz, RY: Paweł Ryczko, KK: Jakub Kobak, NA: Ignacio Fernandez, LK: Łukasz Kułaga, PB: Paweł Burdzy

Wykres przedstawia, którzy gracze sezonu 2012 mają na swoim koncie najwięcej spotkań, w których nie zaliczono im ani jednej asysty.

17
AD
16
ML
11
US
11
PS
11
KB
10
NK

 

AD: Andrzej Chamera, ML: Michał Legumina, US: Piotr Kolasa, PS: Piotr Serwatka, KB: Michał Kobyliński, NK: Łukasz Nowak

Wykres wskazuje, którzy gracze sezonu 2012 zaliczyli najwięcej kolejnych spotkań, w których mieli co najmniej jedną asystę.

9
LK
8
LS
7
PB
5
MO
5
NA
4
JP

 

LK: Łukasz Kułaga, LS: Łukasz Szadorski, PB: Paweł Burdzy, MO: Michał Oleś, NA: Ignacio Fernandez, JP: Jakub Prucnal

Wykres pokazuje, którzy gracze sezonu 2012 zaliczyli najwięcej kolejnych spotkań, w których nie mieli żadnej asysty.

44
JH
43
AD
42
KK
32
NZ
31
KD
27
KR

 

JH: Jacek Hołysz, AD: Andrzej Chamera, KK: Jakub Kobak, NZ: Krzysztof Zieliński, KD: Piotr Rytel, KR: Krzysztof Bieleń

Wykres prezentuje, którzy gracze sezonu 2012 mają na swoim koncie najwięcej spotkań, w których strzelili co najmniej jedną bramkę lub zaliczono im minimum jedną asystę.

10
JH
10
RY
9
LS
8
PB
7
NA
7
JR

 

JH: Jacek Hołysz, RY: Paweł Ryczko, LS: Łukasz Szadorski, PB: Paweł Burdzy, NA: Ignacio Fernandez, JR: Jarosław Kucharski

Wykres wskazuje, którzy gracze sezonu 2012 mają na swoim koncie najwięcej spotkań, w których nie strzelili żadnej bramki ani nie zaliczyli żadnej asysty.

43
AD
32
NZ
24
RP
23
ML
22
KD
21
MM

 

AD: Andrzej Chamera, NZ: Krzysztof Zieliński, RP: Rafał Piotrowski, ML: Michał Legumina, KD: Piotr Rytel, MM: Mikołaj Milewski

Wykres demonstruje, którzy gracze sezonu 2012 mają na swoim koncie najwięcej kolejnych spotkań, w których strzelili co najmniej jedną bramkę lub zaliczono im minimum jedną asystę.

7
LK
6
LS
3
PB
3
MC
3
BU
3
RY

 

LK: Łukasz Kułaga, LS: Łukasz Szadorski, PB: Paweł Burdzy, MC: Michał Chapski, BU: Paweł Budzowski, RY: Paweł Ryczko

Wykres przedstawia, którzy gracze sezonu 2012 mają na swoim koncie najwięcej kolejnych spotkań, w których nie strzelili żadnej bramki ani nie zaliczyli żadnej asysty.

bardzo wyrównane połowy

niezbyt wyrównane połowy

Wykres daje pogląd na to, ile połówek meczów sezonu 2012 było bardzo wyrównanych, a ile wprost przeciwnie. Wyrównane połówki, to takie, które zakończyły się remisem lub maksymalnie jednobramkową przewagą jednej z drużyn. Co ciekawe, aż 42% pierwszych części meczów było wyrównanych, natomiast dla połówek rozgrywanych po przerwie wskaźnik ten wyniósł zaledwie 18%.

bardzo wyrównane mecze

niezbyt wyrównane mecze

Wykres pozwala sprawdzić, ile meczów sezonu 2012 było bardzo wyrównanych w porównaniu z resztą spotkań. Wyrównane mecze, to takie, które zakończyły się remisem lub maksymalnie dwubramkową przewagą zwycięskiej drużyny. Dla klasyfikacji tej nie ma znaczenia przebieg meczu i np. fakt, że przez 80 minut utrzymywał się remis, a w końcówce eksplodowała forma jednej z drużyn. Liczy się końcowy wynik.

75%
LK
73%
PL
69%
AP
65%
MM
64%
NZ

 

LK: Łukasz Kułaga, PL: Piotr Błaszczuk, AP: Artur Piętek, MM: Mikołaj Milewski, NZ: Krzysztof Zieliński

Wykres prezentuje, którzy gracze sezonu 2012 mieli najwyższy udział strzelonych przez nich goli we wszystkich zdobyczach. Uwzględniono tylko tych graczy, którzy zagrali min. 5 razy.

100%
BU
100%
HA
71%
KI
66%
OK
63%
JR

 

BU: Paweł Budzowski, HA: Michał Pękala, KI: Maciej Kiciński, OK: Kamil Olbryś, JR: Jarosław Kucharski

Wykres wskazuje, którzy gracze sezonu 2012 mieli najwyższy udział zaliczonych im asyst we wszystkich zdobyczach. Uwzględniono tylko tych graczy, którzy zagrali min. 5 razy.

11
JH
11
KK
10
AD
9
KD
9
NZ
9
MO

 

JH: Jacek Hołysz, KK: Jakub Kobak, AD: Andrzej Chamera, KD: Piotr Rytel, NZ: Krzysztof Zieliński, MO: Michał Oleś

Wykres demonstruje, którzy gracze sezonu 2012 rozegrali najwięcej meczów na pokrytej śniegiem lub oblodzonej nawierzchni.

11
JH
9
NA
8
MO
7
KK
7
RY
6
US

 

JH: Jacek Hołysz, NA: Ignacio Fernandez, MO: Michał Oleś, KK: Jakub Kobak, RY: Paweł Ryczko, US: Piotr Kolasa

Wykres ukazuje, którzy gracze sezonu 2012 najczęściej grali w drużynach mających w składzie jednego zawodnika więcej niż rywale.

11
AD
8
MT
8
NA
7
KK
6
KR
6
NK

 

AD: Andrzej Chamera, MT: Michał Timm, NA: Ignacio Fernandez, KK: Jakub Kobak, KR: Krzysztof Bieleń, NK: Łukasz Nowak

Wykres przedstawia, którzy gracze sezonu 2012 najczęściej grali w drużynach mających w składzie jednego zawodnika mniej niż rywale.

9
KK
8
JH
8
KD
6
KB
6
NZ
6
RP

 

KK: Jakub Kobak, JH: Jacek Hołysz, KD: Piotr Rytel, KB: Michał Kobyliński, NZ: Krzysztof Zieliński, RP: Rafał Piotrowski

Wykres pokazuje, którzy gracze najczęściej decydowali się na udział w dwóch kolejnych spotkaniach rozgrywanych danego dnia.

33
W3a
11
K4a
8
Mel
5
Pol
2
Pus
1
W3b
1
W5a

W3a: Wawelska 3 (A), sztuczna trawa; K4a: Koncertowa 4 (A), sportflex; Mel: Melodyjna, dywan; K4b: Koncertowa 4 (B), dywan; Pol: Polna 5, dywan; Pus: Puszczyka, sztuczna trawa; W3b: Wawelska 3 (B) sportflex; W5a: Wałbrzyska 5 (A) tartan

5%
6
0%
7
8%
8
3%
9
15%
10
15%
11
16%
12
5%
13
9%
14
8%
15
7%
16
3%
17
5%
18

Wykres pozwala porównać, po ilu zawodników występowało w poszczególnych meczach sezonu 2012. Liczby 6–18 oznaczają w każdym wypadku liczbę wszystkich graczy na boisku, a nie liczbę graczy w każdej z drużyn. Na przykład liczba 9 oznacza, że w meczu drużyna czteroosobowa zmierzyła się z zespołem pięcioosobowym — składy były więc niestety nierówne pod względem liczby zawodników. W zależności od boiska optymalna liczba graczy to 10, 12 lub 14 osób.

52
8:00
1
9:00
1
9:30
1
10:00
6
10:15

Wykres przedstawia o jakiej porze były rozpoczynane mecze w sezonie 2012. Lawa gra w godzinach porannych z powodu ułatwionej rezerwacji ulubionego obiektu lub lepszej dostępności innych boisk.

13
KK-AD
12
JH-KK
12
KK-KB
10
NZ-KD
9
ML-JH
9
ML-KK

 

KK: Jakub Kobak, AD: Andrzej Chamera, JH: Jacek Hołysz, KB: Michał Kobyliński, NZ: Krzysztof Zieliński, KD: Piotr Rytel, ML: Michał Legumina

Wykres prezentuje najlepsze kombinacje, a więc pary zawodników, po których akcjach najczęściej padały gole w sezonie 2012. Można w ten sposób sprawdzić, kto najlepiej wykorzystuje podania poszczególnych graczy i kto najlepiej podaje określonym osobom. Oznaczenie „XX-YY” dotyczy bramek strzelonych przez zawodnika XX po podaniach gracza YY.

20
AD & KK
19
KK & KB
17
JH & KK
17
ML & KK
15
KD & MM
15
KD & NZ

 

AD: Andrzej Chamera, KK: Jakub Kobak, KB: Michał Kobyliński, JH: Jacek Hołysz, ML: Michał Legumina, KD: Piotr Rytel, MM: Mikołaj Milewski, NZ: Krzysztof Zieliński

Wykres przedstawia najlepsze duety, a więc pary zawodników, po których akcjach najczęściej padały gole w sezonie 2012. Oznaczenie „XX & YY” dotyczy goli strzelonych przez zawodnika XX po podaniach gracza YY, jak i bramek zdobytych przez gracza YY po asystach zawodnika XX.


Grafika przedstawia, jak kształtowała się pogoda w przekroju całego sezonu. Symbolami słońca/chmur oznaczono zachmurzenie, gruba czerwona linia odnosi się do temperatury (linią kropkowaną oznaczono poziom 0 stopni Celsjusza, a wartościami minimalne i maksymalne wskazania termometru w przerwie każdego meczu), symbole śnieżki/kropli oznaczają stan murawy.


Wykres obok przedstawia liczbę zawodników, którzy wystąpili w poszczególnych meczach sezonu. Kolorem zielonym oznaczono mecze, w których liczba graczy była parzysta, natomiast kolorem czerwonym oznaczono spotkania, w których wystąpiła nieparzysta liczba zawodników. Za pomocą wykrzykników oznaczono tzw. „drugie mecze”, czyli dodatkowe spotkania rozgrywane czasem spontanicznie po organizowanych telefonicznie porannych meczach.

11


1

11


2

12


3

9


4

6


5

6


!

6

6


7

8


8

12


9

12


10

16


12

10


!

13

13


14

12


15

14


16

11


17

11


18

12


19

13


21

15


22

16


23

18


24

16


25

12


26

15


27

15


28

13


29

10


30

12


31

12


32

12


33

14


34

11


35

14


36

11


37

12


38

10


39

15


40

18


41

10


!

42

17


43

17


44

10


!

45

18


46

16


47

10


!

48

10


49

10


50

11


51

14


52

14


53

15


54

8


!

55

14


56

8


!

57

11


58

10


!

59

11


60

8


!

61

Wykres przedstawia liczbę bramek zdobytych przez drużyny w poszczególnych połowach kolejnych meczów sezonu 2012. Średnia bramek na mecz wyniosła 21,8. Na pomarańczowo oznaczono spotkania, które zakończyły się w regulaminowym czasie gry. Na czerwono zostały oznaczone mecze, w których padł remis, przez co o zwycięstwie jednej z drużyn decydowały serie rzutów karnych. Wykrzyknikami oznaczono spotkania, w których zdarzały się bramki samobójcze.

331

162

233

124

205

316

237

208

209

1110

2111

2612

2113

2414

1715

12!

16

11!

17

11!

18

14!

19

2520

26!

21

23!

22

22!

23

14!

24

1725

1426

1627

1328

1829

30!

30

2431

2532

12!

33

17!

34

2735

1836

1837

1538

2739

2040

1041

25!

42

1643

1144

1745

1947

1748

20!

49

2450

2351

14!

52

1853

28!

54

28!

55

19!

56

2957

1558

15!

59

2360

19!

61

Wykres przedstawia pozycje, jakie poszczególni medaliści sezonu 2012 zajmowali w rankingu sumarycznym od pierwszego do ostatniego meczu sezonu. Ciągłymi liniami oznaczono graczy, którzy uplasowali się na podium. Wykres obejmuje jedynie miejsca od 1 do 10, w związku z czym nie widać na nim wszystkich pozycji medalistów, którzy w trakcie sezonu snuli się w drugiej czy nawet trzeciej dziesiątce.

KK: Jakub Kobak,AD: Andrzej Chamera, KD: Piotr Rytel, ML: Michał Legumina, NZ: Krzysztof Zieliński, JH: Jacek Hołysz, NK: Łukasz Nowak, PS: Piotr Serwatka, RP: Rafał Piotrowski, US: Piotr Kolasa

oznacza mecz wygrany przez zawodnika oznacza mecz przegrany przez zawodnika
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455565758596061
Agent------------------------------------------------------------
Andrew------------------
Bakster-----------------------------------------------
Blady--------------------------------------------------
Budzuś-------------------------------------------------------
Chaper----------------------------------------------------------
Czaro-------------------------------------------
Gajdzik--------------------------------------------------------
Głąbek------------------------------------------------------------
Grzesiu-----------------------------------------------
Grzyb-----------------------------------------------------------
Hary-------------------------------------------------------
Hołek-------
Jacob--------------------------------------------------
Janek-----------------------------------------------------------
Kadłub-----------------------------
Kamilo--------------------------------------------------------
Kitek--------------------------------------------------------
Kobson-----------------------------------------
Kołodziej-------------------------------------------------
Krzychu--------------------------------
Krzynio--------------------------------------------------
Kuba-----------------
Kucharz---------------------------------------------
Kukacz------------------------------------------------------------
Legee--------------------------------------
Maniek----------------------------------------------
Mikuś----------------------------------------
Misaki-----------------------------------------------
Misiek-----------------------------------------------------------
Miszka----------------------------------------
Motys----------------------------------------------------------
Nacho-----------------------------
Niezielan-----------------------------
Nowak------------------------------------
Orlik---------------------------------------------------------
Pieniądz------------------------------------------------------------
Piętas-----------------------------------------------------
Płaszczka-------------------------------------------------------
Rutko----------------------------------------------------------
Ryku--------------------------------------
Serwus------------------------------------
Spider-------------------------------------------------------
Stefan-------------------------------------
Szadi------------------------------------------------
Uoles-------------------------------
Usul-----------------------------------
Zięciu----------------------------------------------------------
Zimek----------------------------------------------------

Symbole awansu i spadku oznaczają zmianę pozycji gracza w danym rankingu w porównaniu z sezonem 2011. Symbol N oznacza, że dany zawodnik nie grał w Lawie w poprzednim sezonie.

ranking szkarłatnyranking złocistypseudo ()zagranewygrane% wygr.wpkppkbramkiśr. bramekasystyśr. asystsam.kary
1.Kuba2411.Andrew319,0Agent100%0011,0000,0010
2.Andrew2372.Kuba301,3Andrew (6)433070%53972,26962,231-9
3.Kadłub2293.Hołek229,0Bakster (1)141071%1030,2130,2100
4.Legee2264.Kadłub209,9Blady11218%0370,6470,641-7
5.Niezielan2175.Niezielan205,3Budzuś6467%1000,0030,5000
6.Nowak2136.Legee195,9Chaper300%0000,0000,0000
7.Serwus2057.Nowak167,9Czaro (1)18739%12362,00331,830-2
8.Stefan2028.Serwus166,2Gajdzik5480%00102,0091,8000
9.Hołek2009.Stefan159,3Głšbek100%0100,0011,0000
10.Usul19810.Usul150,2Grzesiu (2)14536%13342,43332,361-18
11.Krzychu18011.Nacho145,3Grzyb2150%0100,0000,0000
Mikuś18012.Krzychu142,9Hary6233%0100,0050,830-4
13.Czaro17813.Mikuś131,8Hołek542343%55520,96541,002-1
14.Kobson17714.Uoles131,7Jacob (1)11764%3060,5570,640-3
15.Uoles17115.Kobson118,1Janek2150%1000,0000,0000
16.Nacho16916.Czaro110,8Kadłub (4)321856%52662,06601,882-2
17.Grzesiu16517.Miszka105,6Kamilo5240%0030,6061,2000
18.Miszka15918.Grzesiu84,3Kitek5240%0020,4051,000-2
19.Maniek15119.Maniek76,2Kobson (2)201260%30291,45331,6500
20.Kołodziej14320.Ryku72,4Kołodziej (1)12542%03171,42191,580-3
21.Gajdzik13021.Kołodziej66,0Krzychu (1)291345%25391,34321,101-1
Piętas13022.Kucharz59,2Krzynio11545%11131,18141,270-11
23.Ryku12223.Misaki55,1Kuba (6)442352%631112,52781,770-2
24.Płaszczka11824.Piętas49,8Kucharz16744%0270,44120,7500
25.Krzynio11625.Bakster49,4Kukacz100%0000,0000,0010
Kucharz11626.Krzynio44,5Legee (5)231148%11773,35592,570-2
27.Misaki10427.Jacob40,2Maniek (3)15533%03231,53251,670-8
28.Jacob9828.Gajdzik39,8Mikuś (2)211048%32512,43281,330-1
29.Zimek9629.Płaszczka36,7Misaki (1)141071%32120,8640,290-5
30.Bakster9030.Zimek34,6Misiek2150%1000,0000,0010
31.Blady8831.Blady27,8Miszka (3)211048%22231,10311,480-2
32.Kamilo8332.Spider24,2Motys3267%0100,0010,3300
33.Kitek7133.Szadi23,4Nacho (2)321650%13431,34300,942-11
34.Spider6734.Kamilo21,8Niezielan (6)321341%42892,78491,530-6
35.Szadi6535.Budzuś20,5Nowak (3)251352%03542,16441,7620
36.Budzuś5936.Kitek17,4Orlik4375%0020,5020,501-2
37.Hary5837.Hary14,8Pieniądz100%0011,0011,0000
38.Orlik4038.Orlik14,5Piętas (1)8675%10182,2581,001-4
39.Zięciu2939.Motys11,0Płaszczka (1)6583%11162,6761,000-10
40.Motys2340.Zięciu10,5Rutko3267%0010,3310,330-5
41.Rutko2241.Grzyb6,0Ryku231252%22120,5280,351-7
42.Pieniądz19Rutko6,0Serwus (3)251768%41542,16391,561-3
43.Głąbek1143.Janek4,0Spider6583%0120,3320,331-2
44.Agent944.Misiek3,5Stefan (2)241354%30662,75381,580-9
45.Chaper745.Chaper3,0Szadi13215%0320,1530,230-4
Grzyb7Głąbek3,0Uoles301343%24301,00371,231-8
47.Janek6Pieniądz3,0Usul (4)261142%21441,69511,961-6
Misiek648.Agent1,5Zięciu3267%1010,3320,6710
49.Kukacz049.Kukacz0,5Zimek9333%0270,7870,780-1
zagrane meczepunkty za wygranestrzelone bramkiśr. bramek na meczzaliczone asystyśr. asyst na mecz
1.Hołek541.Andrew881.Kuba1111.Legee3,351.Andrew961.Legee2,57
2.Kuba442.Hołek692.Andrew972.Niezielan2,782.Kuba782.Grzesiu2,36
3.Andrew433.Kuba663.Niezielan893.Stefan2,753.Kadłub603.Andrew2,23
4.Kadłub324.Kadłub514.Legee774.Płaszczka2,674.Legee594.Usul1,96
Nacho325.Nacho505.Kadłub665.Kuba2,525.Hołek545.Kadłub1,88
Niezielan326.Serwus48Stefan666.Grzesiu2,436.Usul516.Czaro1,83
7.Uoles307.Krzychu427.Nowak54Mikuś2,437.Niezielan497.Gajdzik1,80
8.Krzychu29Nowak42Serwus548.Andrew2,268.Nowak448.Kuba1,77
9.Usul269.Uoles419.Hołek529.Piętas2,259.Serwus399.Nowak1,76
10.Nowak2510.Niezielan3710.Mikuś5110.Nowak2,1610.Stefan3810.Maniek1,67
Serwus2511.Ryku3611.Usul44Serwus2,1611.Uoles3711.Kobson1,65
12.Stefan24Stefan3612.Nacho4312.Kadłub2,0612.Czaro3312.Kołodziej1,58
13.Legee2313.Kobson3313.Krzychu3913.Czaro2,00Grzesiu33Stefan1,58
Ryku23Legee3314.Czaro36Gajdzik2,00Kobson3314.Serwus1,56
15.Mikuś2115.Usul3215.Grzesiu3415.Usul1,6915.Krzychu3215.Niezielan1,53
Miszka2116.Miszka3016.Uoles3016.Maniek1,5316.Miszka3116.Miszka1,48
17.Kobson2017.Bakster2917.Kobson2917.Kobson1,4517.Nacho3017.Mikuś1,33
18.Czaro18Mikuś2918.Miszka2318.Kołodziej1,4218.Mikuś2818.Krzynio1,27
19.Kucharz16Misaki29Maniek2319.Krzychu1,3419.Maniek2519.Uoles1,23
20.Maniek1520.Kucharz2320.Piętas1820.Nacho1,3420.Kołodziej1920.Kamilo1,20
21.Bakster1421.Czaro2221.Kołodziej1721.Krzynio1,1821.Krzynio1421.Krzychu1,10
Grzesiu1422.Jacob1822.Płaszczka1622.Miszka1,1022.Kucharz1222.Hołek1,00
Misaki14Kołodziej1823.Krzynio1323.Uoles1,0023.Gajdzik9Kitek1,00
24.Szadi13Maniek1824.Misaki1224.Hołek0,9624.Piętas8Piętas1,00
25.Kołodziej1225.Grzesiu17Ryku1225.Misaki0,86Ryku8Płaszczka1,00
26.Blady11Piętas1726.Gajdzik1026.Zimek0,7826.Blady726.Nacho0,94
Jacob1127.Spider1627.Blady727.Blady0,64Jacob727.Hary0,83
Krzynio1128.Krzynio15Kucharz728.Kamilo0,60Zimek728.Zimek0,78
29.Zimek9Płaszczka15Zimek729.Jacob0,5529.Kamilo629.Kucharz0,75
30.Piętas830.Gajdzik1230.Jacob630.Ryku0,52Płaszczka630.Blady0,64
31.Budzuś631.Budzuś1131.Bakster331.Kucharz0,4431.Hary5Jacob0,64
Hary6Zimek11Kamilo332.Kitek0,40Kitek532.Budzuś0,50
Płaszczka633.Blady933.Kitek233.Spider0,3333.Misaki433.Ryku0,35
Spider6Orlik9Orlik234.Bakster0,2134.Bakster334.Spider0,33
35.Gajdzik5Szadi9Spider235.Szadi0,15Budzuś335.Misaki0,29
Kamilo536.Hary7Szadi236.Budzuś0,00Szadi336.Szadi0,23
Kitek5Motys737.Agent1Hary0,0037.Orlik237.Bakster0,21
38.Orlik438.Kamilo6Pienišdz138.Agent1,00Spider238.Głšbek1,00
39.Chaper3Kitek6Rutko1Pienišdz1,00Zięciu2Pienišdz1,00
Motys3Rutko6Zięciu140.Orlik0,5040.Głąbek140.Zięciu0,67
Rutko341.Zięciu541.Budzuś041.Rutko0,33Motys141.Orlik0,50
Zięciu342.Grzyb4Chaper0Zięciu0,33Pieniądz142.Motys0,33
43.Grzyb243.Janek2Głąbek043.Chaper0,00Rutko1Rutko0,33
Janek2Misiek2Grzyb0Głąbek0,0044.Agent044.Agent0,00
Misiek245.Głąbek1Hary0Grzyb0,00Chaper0Chaper0,00
46.Agent146.Agent0Janek0Janek0,00Grzyb0Grzyb0,00
Głąbek1Chaper0Kukacz0Kukacz0,00Janek0Janek0,00
Kukacz1Kukacz0Misiek0Misiek0,00Kukacz0Kukacz0,00
Pieniądz1Pieniądz0Motys0Motys0,00Misiek0Misiek0,00
20 : 13
( 5 : 6 )
Wawelska 3, boisko A
11 zawodników, 94 minuty
mecz nr 1/2012 (191), 6.01.2012, 8:00
8 : 8
( 5 : 2 ) | ( 4 : 2 )
Wawelska 3, boisko A
11 zawodników, 90 minut + karne
mecz nr 2/2012 (192), 8.01.2012, 8:00
11 : 12
( 3 : 8 )
Puszczyka 8
12 zawodników, 90 minut
mecz nr 3/2012 (193), 15.01.2012, 8:00
6 : 6
( 3 : 3 ) | ( 2 : 3 )
Koncertowa 4, boisko A
9 zawodników, 80 minut + karne
mecz nr 4/2012 (194), 29.01.2012, 8:00
13 : 7
( 4 : 4 )
Koncertowa 4, boisko A
6 zawodników, 60 minut
mecz nr 5/2012 (195), 5.02.2012, 8:00
16 : 15
( 10 : 5 )
Koncertowa 4, boisko A
6 zawodników, 60 minut
mecz nr 6/2012 (196), 5.02.2012, 9:30
13 : 10
( 7 : 5 )
Koncertowa 4, boisko A
6 zawodników, 80 minut
mecz nr 7/2012 (197), 12.02.2012, 9:00
7 : 13
( 3 : 7 )
Koncertowa 4, boisko A
8 zawodników, 80 minut
mecz nr 8/2012 (198), 19.02.2012, 8:00
10 : 10
( 5 : 6 ) | ( 5 : 4 )
Puszczyka 8
12 zawodników, 84 minuty + karne
mecz nr 9/2012 (199), 26.02.2012, 8:00
9 : 2
( 3 : 1 )
Melodyjna
12 zawodników, 84 minuty
mecz nr 10/2012 (200), 4.03.2012, 8:00
9 : 12
( 0 : 6 )
Koncertowa 4, boisko A
8 zawodników, 80 minut
mecz nr 11/2012 (201), 11.03.2012, 8:00
10 : 16
( 2 : 7 )
Wawelska 3, boisko A
16 zawodników, 88 minut
mecz nr 12/2012 (202), 18.03.2012, 8:00
14 : 7
( 4 : 4 )
Wawelska 3, boisko B
10 zawodników, 60 minut
mecz nr 13/2012 (203), 18.03.2012, 10:15
13 : 11
( 5 : 3 )
Wawelska 3, boisko A
13 zawodników, 84 minuty
mecz nr 14/2012 (204), 25.03.2012, 8:00
6 : 11
( 3 : 4 )
Melodyjna
12 zawodników, 84 minuty
mecz nr 15/2012 (205), 1.04.2012, 8:00
2 : 10
( 0 : 4 )
Melodyjna
14 zawodników, 98 minut
mecz nr 16/2012 (206), 15.04.2012, 8:00
4 : 7
( 1 : 2 )
Melodyjna
11 zawodników, 90 minut
mecz nr 17/2012 (207), 22.04.2012, 8:00
6 : 5
( 3 : 3 )
Melodyjna
11 zawodników, 90 minut
mecz nr 18/2012 (208), 29.04.2012, 8:00
6 : 8
( 5 : 3 )
Melodyjna
12 zawodników, 84 minuty
mecz nr 19/2012 (209), 1.05.2012, 8:00
7 : 18
( 4 : 9 )
Wałbrzyska 5, boisko A
9 zawodników, 90 minut
mecz nr 20/2012 (210), 3.05.2012, 8:00
9 : 17
( 4 : 6 )
Wawelska 3, boisko A
13 zawodników, 90 minut
mecz nr 21/2012 (211), 13.05.2012, 8:00
9 : 14
( 5 : 6 )
Wawelska 3, boisko A
15 zawodników, 90 minut
mecz nr 22/2012 (212), 20.05.2012, 8:00
11 : 11
( 6 : 4 ) | ( 6 : 5 )
Wawelska 3, boisko A
16 zawodników, 88 minut + karne
mecz nr 23/2012 (213), 27.05.2012, 8:00
9 : 5
( 3 : 3 )
Wawelska 3, boisko A
18 zawodników, 90 minut
mecz nr 24/2012 (214), 3.06.2012, 8:00
10 : 7
( 3 : 3 )
Wawelska 3, boisko A
16 zawodników, 96 minut
mecz nr 25/2012 (215), 7.06.2012, 8:00
7 : 7
( 3 : 3 ) | ( 5 : 3 )
Wawelska 3, boisko A
12 zawodników, 90 minut + karne
mecz nr 26/2012 (216), 10.06.2012, 8:00
7 : 9
( 5 : 4 )
Wawelska 3, boisko A
15 zawodników, 90 minut
mecz nr 27/2012 (217), 17.06.2012, 8:00
5 : 8
( 4 : 1 )
Melodyjna
15 zawodników, 98 minut
mecz nr 28/2012 (218), 24.06.2012, 8:00
9 : 9
( 5 : 3 ) | ( 7 : 8 )
Wawelska 3, boisko A
13 zawodników, 81 minut + karne
mecz nr 29/2012 (219), 1.07.2012, 8:00
20 : 10
( 9 : 5 )
Wawelska 3, boisko A
10 zawodników, 72 minuty
mecz nr 30/2012 (220), 8.07.2012, 8:00
15 : 9
( 5 : 2 )
Wawelska 3, boisko A
12 zawodników, 88 minut
mecz nr 31/2012 (221), 15.07.2012, 8:00
11 : 14
( 6 : 6 )
Wawelska 3, boisko A
12 zawodników, 84 minuty
mecz nr 32/2012 (222), 22.07.2012, 8:00
6 : 6
( 0 : 2 ) | ( 5 : 2 )
Wawelska 3, boisko A
12 zawodników, 84 minuty + karne
mecz nr 33/2012 (223), 29.07.2012, 8:00
9 : 8
( 4 : 3 )
Wawelska 3, boisko A
14 zawodników, 84 minuty
mecz nr 34/2012 (224), 5.08.2012, 8:00
10 : 17
( 3 : 6 )
Wawelska 3, boisko A
11 zawodników, 87 minut
mecz nr 35/2012 (225), 12.08.2012, 8:00
7 : 11
( 1 : 7 )
Wawelska 3, boisko A
14 zawodników, 84 minuty
mecz nr 36/2012 (226), 15.08.2012, 8:00
11 : 7
( 5 : 2 )
Wawelska 3, boisko A
11 zawodników, 80 minut
mecz nr 37/2012 (227), 19.08.2012, 8:00
9 : 6
( 1 : 3 )
Wawelska 3, boisko A
12 zawodników, 84 minuty
mecz nr 38/2012 (228), 26.08.2012, 8:00
12 : 15
( 6 : 6 )
Wawelska 3, boisko A
10 zawodników, 80 minut
mecz nr 39/2012 (229), 2.09.2012, 8:00
15 : 5
( 6 : 2 )
Wawelska 3, boisko A
15 zawodników, 96 minut
mecz nr 40/2012 (230), 9.09.2012, 8:00
5 : 5
( 1 : 3 ) | ( 6 : 5 )
Wawelska 3, boisko A
18 zawodników, 90 minut + karne
mecz nr 41/2012 (231), 16.09.2012, 8:00
15 : 10
( 3 : 2 )
Polna 5
10 zawodników, 60 minut
mecz nr 42/2012 (232), 16.09.2012, 10:15
12 : 4
( 4 : 2 )
Wawelska 3, boisko A
17 zawodników, 88 minut
mecz nr 43/2012 (233), 23.09.2012, 8:00
6 : 5
( 1 : 3 )
Wawelska 3, boisko A
17 zawodników, 85 minut
mecz nr 44/2012 (234), 30.09.2012, 8:00
6 : 11
( 2 : 3 )
Polna 5
10 zawodników, 60 minut
mecz nr 45/2012 (235), 30.09.2012, 10:15
4 : 4
( 2 : 2 ) | ( 6 : 5 )
Wawelska 3, boisko A
18 zawodników, 90 minut + karne
mecz nr 46/2012 (236), 7.10.2012, 8:00
9 : 10
( 0 : 3 )
Wawelska 3, boisko A
16 zawodników, 88 minut
mecz nr 47/2012 (237), 14.10.2012, 8:00
6 : 11
( 3 : 3 )
Polna 5
10 zawodników, 60 minut
mecz nr 48/2012 (238), 14.10.2012, 10:15
11 : 9
( 3 : 3 )
Koncertowa 4, boisko A
10 zawodników, 90 minut
mecz nr 49/2012 (239), 21.10.2012, 8:00
8 : 16
( 2 : 4 )
Melodyjna
10 zawodników, 80 minut
mecz nr 50/2012 (240), 28.10.2012, 8:00
14 : 9
( 10 : 2 )
Wawelska 3, boisko A
11 zawodników, 90 minut
mecz nr 51/2012 (241), 4.11.2012, 8:00
6 : 8
( 2 : 4 )
Wawelska 3, boisko A
14 zawodników, 98 minut
mecz nr 52/2012 (242), 11.11.2012, 8:00
9 : 9
( 2 : 4 ) | ( 6 : 5 )
Wawelska 3, boisko A
14 zawodników, 91 minut + karne
mecz nr 53/2012 (243), 18.11.2012, 8:00
16 : 12
( 4 : 4 )
Wawelska 3, boisko A
15 zawodników, 91 minut
mecz nr 54/2012 (244), 25.11.2012, 8:00
16 : 12
( 5 : 4 )
Polna 5
8 zawodników, 60 minut
mecz nr 55/2012 (245), 25.11.2012, 10:15
6 : 13
( 2 : 7 )
Wawelska 3, boisko A
14 zawodników, 84 minuty
mecz nr 56/2012 (246), 2.12.2012, 8:00
10 : 19
( 5 : 7 )
Polna 5
8 zawodników, 60 minut
mecz nr 57/2012 (247), 2.12.2012, 10:15
10 : 5
( 4 : 3 )
Koncertowa 4, boisko A
11 zawodników, 78 minut
mecz nr 58/2012 (248), 9.12.2012, 8:00
6 : 9
( 3 : 4 )
Koncertowa 4, boisko A
10 zawodników, 60 minut
mecz nr 59/2012 (249), 9.12.2012, 10:00
7 : 16
( 4 : 4 )
Koncertowa 4, boisko A
11 zawodników, 80 minut
mecz nr 60/2012 (250), 16.12.2012, 8:00
13 : 6
( 5 : 2 )
Koncertowa 4, boisko A
8 zawodników, 48 minut
mecz nr 61/2012 (251), 16.12.2012, 8:00